Milliyet Gazetesi”nden “”Evrim Propagandası”” Skandalı

  8 Mart 2001 tarihli Milliyet gazetesi”nde “Darwin yaşasaydı da, Zakhar”ı görseydi” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, Moskova Hayvanat Bahçesi”nde kalan üç aylık yavru orangutanın resmi konmuş ve yanındaki yazıda da “Rusya”daki Moskova Hayvanat Bahçesi”nde ikamet eden üç aylık yavru orangutan, Darwin teorisinin en sevimli kanıtı olsa gerek…” diye bir yorum yapılmıştı. Haberin devamında ise sadece orangutan yavrusunun ne kadar sevimli olduğu anlatılmıştı.

Milliyet Gazetesi”nin bu haberi, olabilecek en ucuz ve mantıksız evrim propagandasına bir örnektir. Bir orangutan yavrusunun resmini koyup, yanına Darwin”in teorisinin en sevimli kanıtı yazmak, ne bilimsel, ne akılcı, ne de mantıklı, ne de dürüst bir haberdir. Milliyet Gazetesi bu haberiyle okuyucularını, zeka ve bilgi açısından da küçümsemekte, böyle bir saçmalığın itibar göreceğini zannetmektedir. Oysa, milletimiz gerçeklerin farkındadır ve bir orangutanın yanına “evrim teorisinin kanıtı” yazmakla evrim teorisinin kanıtlanamayacağını çok iyi bilmektedir.

Milliyet Gazetesi, eğer evrim teorisinin gerçekten doğru olduğuna inanıyorsa, böyle bilimdışı propagandalar yerine, ortaya somut bir delil koyararak evrimi anlatma yolunu seçmelidir. Ancak ne Milliyet gazetesi ne de diğer evrimci yayınlar hiçbir zaman böyle bir çalışmanın içine girmemektedirler. Çünkü ortaya koyacakları bilimsel geçerliliği olan bir tek delilleri dahi yoktur. Tek yapabildikleri maymun, şempanze, orangutan resimleri koyup, “bakın bize ne kadar benziyorlar, demek ki Darwin doğru söylemiş” demek veya buna benzer gözboyama taktikleridir.

Kaldı ki maymunla insan arasındaki görünüşteki benzerlik de evrim teorisine hiç bir şey sağlamamaktadır. Diğer birçok hayvanın sahip olduğu özellikler, insana şempanzeden daha çok benzemektedir. Örneğin peteklerini inşa ederken çok detaylı mühendislik hesapları yapan balarılarını, binlerce kilometreyi yönlerini bir kez bile şaşmadan bulan göçmen kuşlar, kompleks bir ee olağanüstü bir baraj inşa eden kunduzları seyreden her insan, bu hayvanların adeta şuurlu bir insanmış gibi tavırlar gösterdiklerini düşünecektir. Ancak bu, arıların veya kunduzların insanın “yakın akrabaları” olduğunu göstermez. Kimsenin aklına bir kunduzun veya arının yanına “Darwin’in kanıtı” yazmak gelmez. Çünkü bu canlıların akıl ve şuur sahibi insanlar ile hiçbir bağlantıları yoktur; tıpkı maymunların da olmadığı gibi. Bu durum, yalnızca akıldan ve şuurdan yoksun varlıkların kendilerini yaratan Allah”ın ilhamı ile, müthiş akılcı davranışlar sergilediklerini gösterir. Orangutan yavruları veya şempanzeler de diğer hayvanlardan farklı değillerdir. Onlar da Allah”ın ilhamı ile hareket eden, şuursuz varlıklardır. Ve insanlarla hiçbir ortak ataları yoktur. Bugüne kadar insanın maymunlarla ortak bir atadan evrimleştiğine dair tek bir bir kanıtı bulunamamıştır. İleri sürülen sözde kanıtların geçersiz olduklarını evrimciler de birer birer kabul etmektedir.

Örneğin evrimci paleontologlar Villie, Solomon ve Davis, “biz insanlar fosil kayıtlarında aniden beliriyoruz” diyerek, insanın yeryüzünde aniden, yani hiç bir evrimsel atası olmadan ortaya çıktığını kabul etmektedirler. (Villee, Solomon, and Davis, Biology, Saunders College Publishing,1985, p. 1053)

Collard ve Wood ise 2000 yılında kaleme aldıkları bir makalede “insan evrimi hakkındaki mevcut filogenetik (evrimsel) hipotezler hiç güvenilir değil” demek zorunda kalmaktadırlar. (“Hominoid Evolution and Climatic Change in Europe” Volume 2 Edited by Louis de Bonis, George D. Koufos, Peter Andrews, Cambridge University Press 2001 ch. 6)

Darwin efsanesi çökmektedir ve buna karşı Milliyet gibi evrimci yayın organlarının yapabildiği tek şey, “şempanzeler ne sevimli, Darwin haklı çıktı” gibi saçma haberler yapmaktan öteye gidememektedir.

Gerçekte Milliyet Gazetesi, bu tür haberleriyle, sadece Darwinizm”e gözü kara bir bağlılığı olduğunu, bu uğurda aklı, mantığı ve bilimi hiçe sayabileceğini göstermektedir.

Ayrıca bakınız

Video – Yuval Noah Hararı’nin SAPIENS Adlı Kitabındaki Bazı İddialara Cevap 4 – “Geçmişte insanın pek az şey ürettiği” iddiası

Harari ve diğer evrimcilerin bir iddiası da “geçmiş nesillerin çok az şey ürettiği” yönündedir. Bunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net